bannerek1

Inżynieria Nanostruktur - nowy makrokierunek na Uniwersytecie Warszawskim

Strona główna SKN "Nanorurki" Opowieści Nanotreści - trzecie spotkanie
Opowieści Nanotreści - trzecie spotkanie
Wpisany przez Piotr Łaski   
niedziela, 18 grudnia 2016 01:42

"SKN Nanorurki" serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Opowieści Nanotreści. Tym razem gościem będzie prof. Jacek Majewski z Wydziału Fizyki UW. Spotkanie odbędzie się 19 grudnia (poniedziałek) w klubokawiarni Grochownia przy ul. Kobielskiej 75 o godzinie 18:30.

Tym razem zaproszonym mówcą będzie prof. Jacek Majewski z Wydziału Fizyki UW. Tematem prelekcji będzie "Wieloskalowe modelowanie w dwuwymiarowym świecie nanomateriałów"

Abstrakt prezentowanej prelekcji, nadesłany przez mówcę:

Dwuwymiarowe materiały stanowią szybko rozwijającą się dziedzinę nanotechnologii ze względu na ich własności pozwalające na obiecujące zastosowania w nanoelektonice, optoelektronice i w obszarze inteligentnych materiałów (smart materials). Głębsze zrozumienie ich własności oraz ustalenie chemicznych trendów ma duże znaczenie nie tylko ze względów poznawczych ale również aplikacyjnych. W seminarium przedstawię przykłady wieloskalowego modelowania materiałów 2D prowadzącego do ilościowego opisu ich własności i pokaże jak modelowanie może wspomóc inżynierię chemiczną tych materiałów. W szczególności wskażę na ważną rolę oddziaływań Van der Waalsa w opisie materiałów 2D. Pokaże również przykłady modelowania adsorpcji CO2 oraz CH4 na powierzchni grafenu, uporządkowania w stopach CBN, struktury pasmowej dwuwymiarowych struktur pierwiastków grupy IV oraz możliwości ich wykorzystania w zjawisku termoelektrycznym.

Gorąco zapraszamy!